Siekdami griauti visuomenėje gyvuojantį mitą apie uždarytą objektą, pristatome darbdavio įvaizdžio stiprinimo kampaniją - „IAE - darbo vieta su ateitimi“.
Kampanijos tikslas - pristatyti IAE kaip perspektyvų darbdavį, vykdantį inovatyvius radioaktyviųjų atliekų tvarkymo projektus. Šiuo metu įmonė yra transformacijos etape - įgavusi pagreitį strategiškai svarbiuose eksploatavimo nutraukimo projektuose plečia veiklos lauką atverdama naujas galimybes. Įmonė vykdo ir toliau diegia inovatyvius sprendimus - įgyvendina naujus projektus, eksploatuoja įrengtus radioaktyviųjų atliekų atliekynus bei tęsia vieną ambicingiausių projektų – giluminio radioaktyvių atliekų atliekyno - įgyvendinimą, kuris numatytas net iki 2080-ųjų.
Be abejo, dabar orientuojamės į svarbiausią užduotį - sutvarkyti visą Lietuvos branduolinį palikimą. Esame įsipareigoję prieš mūsų visuomenę ir ateities kartas tai padaryti saugiai ir laiku. Tačiau laikui bėgant, sutvarkę ne tik atliekas bet ir pačią teritoriją, kurią sąmoningai tikimės pavadinti „žaliąja pievele“, vykdysime kitus, ne mažiau įspūdingus, branduolinės energetikos projektus.
"Pagrindinėje kampanijos žinutėje naudojamas vaiko atvaizdas pasirinktas labai tikslingai: kviečiame suklusti jaunus, išsilavinusius ar dar išsilavinimo siekiančius asmenis - IAE darbo gali pasiūlyti ir Jums, ir Jūsų vaikams. Žinoma, vaikų įdarbinti mes nesiekiame, nenorime ir negalime. Šia kampanija tikimės atkreipti darbingo amžiaus žmonių dėmesį, kad turime įdomių darbo pasiūlymų ir jiems, ir jų vaikams, kai jie sulauks pilnametystės. Dėl to mūsų kampanijos šūkis: IAE – darbo vieta su ateitimi," - reklaminės kampanijos žinutę paaiškina IAE komunikacijos vadovė Natalija Survila-Glebova.
Reklama tikslinga – garsiai kalbame apie įsisenėjusį mitą. Žinutė, nors ir provokuojanti, tačiau aiški: atominėje elektrinėje darbo vietą galėsime pasiūlyti pilnamečiam asmeniui, kuris šiandien yra dar vaikas.
"Ši reklaminė kampanija skirta atkreipti dėmesį, kad visuomenėje IAE dažnai klaidingai suvokiama kaip uždaryta arba vykdanti baigtinės veiklos procesą. Žinoma, šiandien negalime tiksliai pasakyti, kiek ir kokių konkrečiai pozicijų turėsime 2080-aisiais, tačiau galime užtikrinti, kad organizacija viena ar kita forma, galbūt kitu pavadinimu toliau vystys veiklą bei naujus projektus. Reikėtų dar gerai paieškoti, kuri įmonė 100 proc. žino, kad ji vykdys veiklą ne tik kad iki 2038-ųjų metų, bet net iki 2080-ųjų" - teigė IAE tvarumo vadovas Donatas Juodpusis.
Procesų optimizavimo, robotizacijos ir kitų technologijų dėka, pirmaisiais išmontavimo, griovimo ir atliekų tvarkymo apimčių kilimo metais papildomo darbuotojų poreikio nebuvo. Tačiau atsirandant naujų projektų, didinant eksploatavimo nutraukimo tempus, darbuotojų skaičiaus kilimas atitinkamose veiklose neišvengiamas. Todėl stipriname esamas ir siekiame pritraukti naujas – projektų valdymo, informacinių technologijų, inžinerines, viešųjų pirkimų, teisės, apskaitos – kompetencijas. Tikėtina, kad keičiantis veiklai, užbaigus dalį projektų bei vystant naujus projektus, IAE turės mažesnį darbuotojų poreikį negu šiandien, tačiau naujų darbuotojų su naujomis žiniomis ir stipriomis kompetencijomis reikės dar ne vienam dešimtmečiui.
„Svajonės apie tai „kuo aš būsiu užaugęs“ prasideda dar vaikystėje. Vaikai įsivaizduoja save įvairiose profesijose. Vėliau, vaikams bręstant, svajonės ima įgauti aiškius pavidalus ir palaipsniui ateina suvokimas ką turiu daryti, kad galėčiau įgyvendinti savo svajonę. Šia reklama norime atkreipti tėvų ir mūsų vaikų dėmesį, kad jie gali svajoti ne tik apie pilotų, IT specialistų, teisininkų, medicinos darbuotojų profesijas, tačiau ir apie darbą energetikos sektoriuje, ypač tokiame, kaip atominė elektrinė. Ir nors pagal Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymą jaunesnių nei 18 metų asmenų darbas Ignalinos atominėje elektrinėje yra negalimas, domėtis ir, ypač, svajoti niekas nedraudžia. Jei ši reklama atkreipė Jūsų, kaip tėvų dėmesį, ar Jūsų vaikų galvose įsižiebė mintis apie tai, kad ir „aš galėsiu dirbti ten“, vadinasi mūsų tikslas yra pasiektas. Juk apie įsidarbinimo galimybes Ignalinos atominėje elektrinėje gali pradėti galvoti ir vaikai, nes darbo čia bus net iki 2080-ųjų,“ – komentavo IAE Žmonių ir organizacijos vystymo skyriaus vadovė Dalia Enkienė.
Vadovaujantis Ignalinos atominės elektrinės galutinio eksploatavimo nutraukimo planu, elektrinės eksploatavimo nutraukimo ir išmontavimo darbai numatomi vykdyti iki 2038 m. Tačiau elektrinė, kaip vienintelė šį įsipareigojimą turinti radioaktyvių atliekų tvarkytoja Lietuvoje, privalo saugiai sutvarkyti panaudotą branduolinį kurą. Baigiantis projektuose numatytam laikinųjų saugyklų eksploatavimo terminui, turi būti pasirengta galutiniam tokių atliekų sutvarkymui. Todėl elektrinė turi pareigą pastatyti ir eksploatuoti giluminį atliekyną, kurio uždarymas numatomas tik 2079 m. Daugiau informacijos apie elektrinės uždarymą ir giluminio atliekyno pastatymo, eksploatavimo ir uždarymo etapus galite rasti: